حکمت با طعم درد
آرمانخواهی انسان، مستلزم صبر بر رنجهاست
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 7 اسفند 1390 توسط محمدقائم خانی

چیزی نمانده است!

«یک روزز مجاهدت این بزرگوارها ائمه (علیهم السلام) به قدر سال­ها اثر می گذاشت. یک روز از زندگی مبارک این­ها مثل جماعتی که سال­ها کار کنند، در جامعه اثر می گذاشت. این بزرگواران دین را همین­طور حفظ کردند، و الا دینی که در رأسش متوکل و معتز و معتصم و مأمون باشد و علمایش اشخاصی باشند مثل یحیی ابن اکثم، که با آنکه عالم دستگاه بودند، خودشان از فساق و فجار درجه یک علنی بودند، اصلا نباید بماند؛ باید همان روز ها به کل کلک آن کنده می شد، تمام می­شد. این مجاهدت و تلاش ائمه (علیهم السلام) نه فقط تشیع، بلکه قرآن، اسلام و معارف دینی را حفظ کرد؛ این است خاصیت بندگان خالص و مخلص و اولیای خدا. اگر اسلام انسان­های کمربسته نداشت، نمی توانست بعد از هزار و دویست سیصد سال تازه زنده شود و بیداری اسلامی به وجود بیاید. باید یواش یواش از بین می رفت. اگر اسلام کسانی را نداشت که بعد از پیغمبر (ص) این معارف عظیم را در ذهن تاریخ بشری و در تاریخ اسلامی نهادینه کنند، باید از بین می رفت؛ تمام می شد و اصلا هیچ چیزش نمی ماند. اگر هم می ماند، از معارف چیزی باقی نمی ماند؛ مثل مسیحیت و یهودیتی که حالا از معارف اصلی­شان تقریبا هیچ چیز باقی نمانده است.»

صفحه 323 کتاب «انسان 250 ساله»، فصل «امام جواد، امام هادی، امام عسکری (علیهم السلام)»

نکته ای که مقام معظم رهبری بدان اشاره کرده اند بسیار مهم است. مربوط به اصل اسلام است. مرتبط با بقای اسلام است. و در بقای اسلام، مهم­ترین وظیفه را متوجه علما می دانند. و نیز علمای وابسته به طاغوت را مشکل اصلی ائمه (علیهم السلام) می شمارند. بقا، رشد، شکوفایی و توسعه اسلام را نتیجه زحمات علمای زیادی می دانند که بعد از قرن ها منجر به بیداری اسلامی تشکیل حکومت حقه در ایران گشت.

اما این نکته مهم تنها مربوط به زمان گذشته، زمان حضور ائمه (علیهم السلام) در جامعه و در شرایط عدم غیبت نیست. منحصر به زمان علمای ماضی تحت حکومت طواغیت هزار سال گذشته نیز نمی باشد. البته درست است که بعد از انقلاب اسلامی در ایران، تهدیدهایی که از طرف طواغیت متوجه اسلام می شد از بین رفت، ولی در عوض تهدیدات جدید به ظاهر گشت که کم از گذشته ندارد. مهمترین مشکل هم منافقین داخلی هستند. اگر کسی در داخل با حکومت اسلامی تعارضی نداشته باشد، اگر گروهی در داخل پیگیر خط و ربط­های استکبار جهانی نباشند، اگر عده ای مداو سنگ کفار را به سینه نزنند، دست طواغیت جهانی از مملکت و اسلام کوتاه خواهد شد. اما منافقان داخلی مشکل اول نیستند. چرا که تعدادشان چندان نیست. مشکل اصلی همانهایی هستند که زمینه را برای فعال شدن ایشان فراهم می کنند.

ما هستیم که زمینه را برای فعالیت منافقین داخلی فراهم می کنیم! تعجب کردید؟ دنیاخواهی ما، باندباز ما، تنبلی ما، سرپیچی ما از فرامین امام جامعه، نزاع ها و صف به صف شدن ماست که زمینه را برای جولان دادن منافقین و در نتیجه قدرت یافتن استکبار فراهم می کند. در میان طرفداران نظام، آن­ها که از همه بیشتر اثر می گذارند، خواص جامعه هستند. خواصی که یک لغزش آنها، یک ندانم کاری آنها، یک بی توجهی آنها می تواند مشکلات عدیده ای را برای نظام و اسلام به وجود بیاورد.

اما باز هم ما هستیم که زمینه را برای فعالیت منافقین داخلی فراهم می کنیم! همه ما، بدون استثنا. چرا که ما هستیم که با انتخاب های غلط خود قدرت را به دست خواص نامطمئن می دهیم. ما هستیم که با رای خود مقدرات مملکت اسلامی را به ضعیف الایمان ها می سپاریم. ما هستیم که دنیاخواهان را بر صندلی مجلس تکیه می دهیم. ما هستیم که افراد نه  چندان مورد اعتماد را به کرسی نظارت بر کشور می نشانیم.

و در این میان، وظیفه علما از همه خطیرتر است. آنهایند که می توانند جلوی انحرافات را بگیرند. آنهایند که می توانند راه را از بی راهه تشخیص دهند و به مردم بنایانند. انهایند که می توانند نظام و اسلام را حفظ کنند. و یکی از مهم ترین مواردی که بار سنگینی را بر دوش علما قرار می دهد، انتخابات است. وظیفه ما هم این است که یا از روی علم رای بدهیم ویا به کسانی مراجعه کنیم که صحنه را می شناسند و با تکیه بر بصیرت آنها، چنین کار مهمی را به انتها برسانیم. هر مقدار که نامزدها را می شناسیم، فقط با تکیه بر حجت دینی رأی بدهیم. هر مقداری هم که به مشورت با علما نیاز داریم، تنبلی را کنار بگذاریم و به دنبال ایشان برویم و سوال­هایمان را بپرسیم. نتیه نهایی چه ربطی به ما دارد وقتی وظیفه ما رای دادن به اصلح است؟ ما در روز قیامت مسئول نام هایی هستیم که در برگه رای نوشته ایم، و نه رای هایی که از صندوق ها بیرون می آید. نظام وفادار است و هرچه که مردم انتخاب کنند، همان می شود. اگر همه از روی تقوا رای بدهند، علاوه بر اجر الهی، امور هم سر و سامان می گیرد. اما اگر خدای نخواسته از روی هوس و دلخواه شخصی و یا مصلحت اندیشی های نابجا رای بدهند، نه خدا راضی خواهد بود و نه نتیجه ای جز ضرر و خسارت به بار خواهد آمد. یادتانباشد که باید از روی علم و بصیرت رای بدهیم... چیزی تا سوال روز حساب نمانده است!!!
طبقه بندی: حضرت امام خامنه ای،  کتابخوانی،  اعتقادات اسلامی،  سیاسی، 
برچسب ها: امام عسکری (ع)، انتخابات مجلس، اصلح،
درباره وبلاگ

ما که هستیم؟ به ایمان پر از شک دلخوش
طفل طبعیم و به بازی و عروسک دلخـــوش

پایمان بر لب گـــور است و حریصیــم هنـــوز
با همان هلهله شادیم که کودک دلخـــوش

ماهی تنـــگ، در اندیـــشه دریــــا، دلتنـــگ
ما نهنـــگیم و به یک برکه کوچک دلخـــوش

جـــز دورویــی و ریــــا، ســکه نیندوخته ایم
کودکـــانیم و به سنگینـی قلــک دلخــــوش

بـــاد حیثیــت ایـن مــزرعه را با خود بــــــرد
ما کماکان به همان چند مترسک دلخـوش


موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات جانبی
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic