حکمت با طعم درد
آرمانخواهی انسان، مستلزم صبر بر رنجهاست
نوشته شده در تاریخ شنبه 24 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی

سلام


جوانان در محیط خودشان، امر به‏ معروف‏ و نهى از منکر کنند. چرا این واجب امر به‏ معروف‏، امر به کارهاى خوب در جامعه‏ ى اسلامى هنوز اقامه نشده است؟

نگویید به من چه؛ او هم نمى ‏تواند بگوید به تو چه؛ اگر هم گفت، شما اعتنا نکنید.

بعضى خیال مى ‏کنند تا منکرى دیده شد، باید با مشت به سراغش بروند! نه، ما سلاحى داریم که از مشت کارگرتر است. آن چیست؟ سلاح زبان. زبان از مشت خیلى کارگرتر و نافذتر و مؤثرتر است؛ مشت کارى نمى ‏کند.

بعضى جوانان به ما نامه مى ‏نویسند که اجازه بدهید ما با این تظاهرات منکراتى، مقابله و مبارزه کنیم. خیلى خوب، مقابله بکنید؛ اما چطور؟ بریزید، طرف مقابل را تکه پاره کنید؟! نه، این نیست. حرف بزنید، بگویید؛ یک‏ کلمه بیشتر هم نمى ‏خواهد؛ لازم نیست یک سخنرانى بکنید. کسى که مى بینید خلافى را مرتکب مى‏شود دروغ، غیبت، تهمت، کین‏ ورزى نسبت به برادر مؤمن، بى‏اعتنایى به محرّمات دین، بى‏اعتنایى به مقدسات، اهانت به پذیرفته‏هاى ایمانى مردم، پوشش نامناسب، حرکت زشت یک کلمه ‏ى آسان بیشتر نمى ‏خواهد؛ بگویید این کار شما خلاف است، نکنید؛ لازم هم نیست که با خشم همراه باشد.

شما بگویید، دیگران هم بگویند، گناه در جامعه خواهد خشکید.

امام خامنه ای ، سال 1370

یه سر بزنید.

وبلاگ امر به معروف و نهی از منکر

http://ehya.blog.ir

دانلود:

جزوه احکام امر به معروف و نهی از منکر


دانلود:

جزوه بیانات امام خامنه ای در مورد امر به معروف و نهی از منکرنوشته شده در تاریخ جمعه 23 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی

ادوات هلیم!!!


یكی از تفریحات ما در گردان البته مواقعی كارزیاد نداشتیم تفریحات سالم بود ویكی از بامزه ترینهاش سر به سر گذاشتن بچه های مخابرات با بچه های ادوات بود واز جمله آنها اینكه اتاق ما یعنی مخابراتیها واتاق دسته ادوات سعید تاجیك در موقعی كه در آپارتمان یا ساختمان شهید كارور در دوكوهه بودیم جنب همدیگر بود كه قبلا توصیفش كرده بودم این هتل آپارتمان ما چگونه جایی بود.

صبحها شهردار آنروز باید میرفت جلوی گردان وصبحانه را كه از تداركات گردان توزیع می شد تحویل بگیرد آخه یخچال واز این جور قرتی بازیها كه نداشتیم. یكرروز صبح كه شهردار دسته ما یعنی مخابرات رفته بود وصبحانه كه معمولا نان وپنیر ویا كره مربا ویا تخم مرغ ونان واز این جور چیزها بود تحویل گرفت وآمد بالا، هنوز شهردار ادوات نرفته بود پائین. اتفاقی وبدون قصد وبه شوخی توی راهرو بلند داد زده بود ادوات هلیم. بدوید برید هلیم بگیرید. ادواتیها سریع بدوند پائین سهمیه هلیمشان را بگیرند. ناگفته نماند در تمام سالهای جنگ من یادم نمی یاد كه هلیم داده باشند. خلاصه شهردار ادوات بدو بدو یك دیك ورداشت وبدو رفت پایین وادواتیها هم كه شنیده بودند به دلشان صابون زده بودند كه آخ جون امروز صبحونه هلیم میل می كنند. وقتی كه شهردارشان دماغ سوخته برگشت بالا حال خودش وهمه بچه های ادوات گرفته شده بود وما مخابراتیها كه مثلا الكی با هم كركری داشتیم كلی هوای نفسمان جلا پیدا كرد . این موضوع شد نقل مجلسمان وچپ وراست بچه ها داد می زدند ادوات هلیم. این موضوع به تمام گردان هم رسید. آی ما می خندیدیم.ما مخابراتیها فكر می كردیم بنده خداها خیلی ساده هستند.البته در جبهه بچه ها دروغ نمی گفتند ولی اینجا دیگه به عنوان تغییر ذائقه و واقعا بی غرض این حرف رو زده بود واصلا فكر نمی كرد ادواتیها جدی بگیرند.
خاطرات جنگ - سال 1365- شماره 5- ادوات هلیم


http://ldeo.blogfa.com/نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی

امام صادق ( ع) می فرمایند
"
تعجب می کنم از کسی که فرار می کند از چهار چیز ، چگونه به طرف چهار چیز نمی رود؟!
 

تعجب می کنم از کسی که از چیزی خائف است ، اما به این جمله از قران پناه نمی برد. " حَسبُنَا الله و نِعمَ الوَکیل" زیرا حق تعالی پشت سر این آیه می فرماید : " فانقلبوا بنعمۀ من الله و فضل لم یمسسهم سو " یعنی خدای تعالی بر می گرداند آنچه را که از او می ترسیدند به نعمت از جانب خودش و فضیلتی که نتیجه اش این است که  بدی آنها را مس نمی کند.

و تعجب می کنم از کسی که از چیزی غمگین است و کلمه ی طیبه ی " لا اِلهَ اِلا انتَ سُبحانَکَ اِنی کُنتُ مِنَ الظالِمین " را نمی گوید چون خداوند در عقب این ذکر می فرماید " و نجیناه من الغم و کذلک ننجی
المومنین " یعنی مایوس را با گفتن این ذکر از غم نجات دادیم و همچنین مومنین اگر این ذکر را بگویند از غم نجات پیدا می کنند.

و تعجب می کنم از کسی که دیگران بخواهند به او مکری برسانند و او را اذیت کنند و او نمی گوید : " اُفَوِضُ اَمری اِلَی الله اِنََّ اللهَ بصیرٌ بالعِباد " تا او از مکر ایمن شود. زیرا پروردگار متعال می فرماید : " فوقاه الله سیئات ما مکروا " یعنی خدای متعال نگه می دارد گوینده ی این ذکر را از بدیهای مکر آنها.
       

و تعجب می کنم از کسی که دنیا و زینت دنیا را بخواهد و نمی گوید " ماشا ءَ اللهُ لا قُوةَ اِلا بالله " زیرا خداوند در پی این جمله ی آن شخص میگوید " فعسی ربی ان یو تمن خیرا" " یعنی خدای تعالی می دهد به کسی که این جمله را بگوید بهتر از آنچه به آن ثروتمندان داده است!"

التماس دعانوشته شده در تاریخ یکشنبه 11 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی
منتخب اشعار پادشهر. شاعر: میلاد عرفان پور

رفتی و به جایی نرسیدیم ای عمر!

یک لحظه خوش نیافریدیم ای عمر!

ما بر لب جوی هم نشستیم ولی

هرگز گذر تو را ندیدیم ای عمر!

*

با گردش بی امان، زمان در پی کیست؟

این گونه جهان با هیجان در پی کیست؟

دنبال که این چنین زمین می گردد؟

با این همه چشم آسمان در پی کیست؟

*

ناخوانده اگر چهره گشاید چه کنیم؟

با روی سیاه خویش باید چه کنیم؟

عمری که گذشت، با تو بودیم ای خواب!

آن شب که برادرت بیاید چه کنیم؟


http://kholaseketab.persianblog.ir/


نوشته شده در تاریخ یکشنبه 11 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی

نامه آقای مقدادی خطاب به آقای درویش و دهنوی

 

سلام و تحیت به هر دو فرزند دانشمند و بسیجی

پیشنهاد بنده این است که به این شیوه و روش در بحث پایان دهید:

1- هر دوی شما عزیزان بسیجی هستید و از این نظر تحت فرماندهی سپاه پاسداران و در درجه اول امام امت امام خامنه ای هستید.

2- همانطور که هر دو عزیز متذکر شدید جایگاه والا و ارزشمند سپاه پاسداران سپاه همان است که از لسان امام راحل و امام حی جاری شده و برکسی پوشیده نیست.

3- هر دو قبول دارید سپاه، پاسدار انقلاب است، هر کجا انقلاب در خطر باشد باید مداخله کند این بر کسی پوشیده نیست. مسائل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، بین المللی، امنیتی و غیره حوزه های رصد و فعالیت تعریف شده سپاه انقلاب اسلامی است.

4- البته در حوزه امور انتخابات و شئونات داخلی احزاب رسمی و بخصوص احزاب اصولگرا، سپاه، پاسدار انقلاب و بدون مداخله و جانبداری از این یا آن گروه فعالیت می کند. در انتخاب های سرنوشت ساز، مردم، که سپاه هم جزیی از آن هاست، بدنبال حمایت از اصل نظام که تجلی آن در امام حی است می باشند. البته ممکن است بخشی از مردم متفاوت با بخش دیگر فکر کنند. در گذرگاه های مهم تاریخی مثل 9 دی رابطه امام و امت  ازچیز دیگری حکایت داردکه شما بهتر می دانید.

5- هر دو اذعان دارید سپاه مرتبه نازله امت حزب الله است. سعی می کند تجلی بخش اراده امام امت هم باشد و بحق در این مسیر موفق بوده است. سپاه دریایی بیکران همچون امت و امام آن است. عزیزان مخاطب قرار دادن چنین دریایی کار مشکلی است. به کجای این دریا اشاره دارید؟

به این دریا این گونه اشاره نکنیدکه شاید خدای نکرده کسی آن را بر خلاف نظر شما کوچک ببیند. ( به هردو مقاله ی شما نظر دارم)

6- ادارات سپاه اگر اشتباهی کردند و یا اگر فرد مسئولی در سپاه دچار اشتباهی شد باید به آن شخص و یا اداره سپاه آن هم با رعایت موازین و رفتار برادرانه انتقاد کرد. طبیعی است انتقاد را باید رحمتی از جانب برادری به برادری دانست. قبل از هر چیزی به دلسوزی آن برادر توجه کرد. این جا میدان تعقل و اندیشه است و نقد را باید عالمانه پاسخ داد. کاری که شما عزیزان کردید.

7- سردار سراج فرمانده بنده بوده و حرف دلم این است که سرور من بوده است با این حال اگر چنین استباهی کرده باید به او تذکر داده شود. همانطور که به رییس جمهور محبوب ملت هم بسیاری از دوستان مشفقانه نقد می کنند.

8- پیشنهاد می کنم برای این که ما هم از دانش و نشاط جوانی شما بهره علمی ببریم بحث را این گونه ادامه دهید:

اول: بحث را بر مبانی امور استوار کنید. بطور مثال تفاوت نظرات آقای الف نماینده محترم و منتخب  با آقای ب دیگر نماینده مبتنی بر چیست؟ اختلاف های سیاسی وقتی به این حد می رسد باید بطور مبنایی حل کرد. خاستگاه نظرات هر یک چیست؟ بحث را بکشانید بر روی گفتمان ها. اگر مبنای یک نظریه را یافتید آن وقت آثار و تبعات آن تفکر را بخوبی پیش بینی می کنید.

دوم: زیاد به عملکرد افراد غیر موثر جامعه نپردازید. اگر خیال چنین امری را دارید فقط و فقط روی حرف های او متمرکز شوید. دامنه تحلیل را در عملکرد افراد بیهوده پهن نکنید. مثلا در همین موضوع مربوط به آقای سراج عزیز در همان صحبت ایشان توقف کنید و به نقد ویا دفاع از آن اکتفا کنید. یکی نخواهد موضوع را از عملکرد جوانی ایشان و تا فلان عکس العمل وی تحلیل کند و دیگری منتقد برادر رضا را در ردیف بیگانگان و منکرین انقلاب قرار دهد و هکذا از این بحث ها. ایشان چنین حرفی زده درست است یا خیر؟

سوم: در خصوص جریان های موجود در جامعه بیشتر سعی کنید به این جریان ها مبانی امور را گوشزد کنید. مثلا آقای نماینده ای مقاله ای در رابطه با نگرش خود در ارتباط با رفتار یک نماینده در رابطه با رهبری( قریب به این مضمون) در سایت خود نوشتند. فرصت خوبی بود که این فکر بطور مبنایی مورد بررسی قرار می گرفت. بطور مثال رفتار و قول بعضی نمایندگان اصولگرا در خصوص رئیس جمهور محبوب و یا دولت مورد بررسی مبنایی قرار گیرد. فکر کنید می خواهید اصلاح امور کنید که شما جوانان به این کار از همه شایسته تر هستید، در این صورت برادر حاج رضا و یا آن وزیر و نماینده حرف شما را بهتر قبول می کند. طوری نقد کنید که انگار طرف منتظر پذیرش حرف شماست. شما جوانان رهبران افراد مسن تر با هر سمت هستید. بهتر از دیگران کلام امام جامعه در دل شما می نشینید و بهتر از دیگران می توانید این خطبه های نورانی امامت جامعه را برای مسن تر هایی که علائق حزبی و ... کمی گوششان را سنگین کرده توضیح دهید. شرطش این است که بحث ها را از مبانی شروع کنید و خود را خیلی اسیر تفسیر امور محقق  نکنید.

چهارم: اگر نسبت خود با امام حی جامعه را بسنجید متوجه می شوید که با هم اختلافی ندارید، آنگاه به یکدیگر می خندید که مثل آن دو نفری شده اید که در یک نقطه ایستاده بودند و پشت به یکدیگر کرده داد می زدند تو کجایی؟ من این جاهستم. البته در روش شناسی ها باید کار کرد. روش تحلیل مسائل و امور جاری مملکت را باید یاد گرفت، نکند ما با هستی شناسی اسلامی اسیر روش های غیر اسلامی باشیم.

پنجم: برای دست گرمی بیایید بر روی نحوه انتخاب و معرفی کاندیدای رئیس جمهوری آینده کاری مبنایی کنید. هر کسی بر اساس مبانی فکری خود کسی را پیشنهاد می دهد. برای رسیدن به نظر واحد باید فکرها در مبانی انتخاب رئیس جمهور یکی شوند. این عرصه اندیشه سود آور است و در آخر چیزی نصیب شما و دوستانتان می شود. زیاده تصدیع دادم ببخشید. والسلام

 قربانتان سید مسعود مقدادینوشته شده در تاریخ شنبه 10 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی

نکات آقای درویش

 

1-    به نظر حقیر هم ، سپاه باید در همه عرصه ها از نظام پاسداری کند ولی یک وجب در هیچ عرصه ای نباید جلوتر از آقا که فرمانده اش است، حرکت کند. و معیار هرگونه انحراف سنجی، ضدانقلاب سازی، دشمن سازی و... در نظام،  فقط و فقط خود شخص آقاست و بس. پس اینکه آقای دهنوی میگوید وقتی آقای طائب درمورد موسوی افشاگری میکند کسی چیزی نمیگوید ولی درمورد دولت صدای ما در می آید، دلیلش مشخص است. چون درمورد فتنه خود آقا جلو افتاده بود و بیش و پیش از همه روشنگری و افشاگری میکرد و وظایف همه را گوشزد میکرد. اما در مورد این انحراف سازی دوستان چطور؟ باز هم آقا چیزی گفته؟ آیا آقای سراج حرفهای آقا را درمورد انحراف دنبال میکند؟ به پاسخ قبلی بنده مراجعه کنید. من بیش از 5 مورد از فرمایشات آقا را ذکر کردم که مستقیما و صراحتا به دامن نزدن به این مسئله اشاره کرده و کسانی که جلوتر از ولی فقیه در این مسئله حرکت کرده اند را به شدت مورد مواخذه قرار داده اند. پس سپاه لااقل در این مسئله فرمانده اش آقا نیست. آقای طائب است، آقای سراج است.... و ای کاش این مسئله را دوستان جرئت داشتند و صراحتا میگفتند...

2-    اما بنده به یک مسئله تاکتیکی هم در پاسخ قبلی درمورد سپاه اشاره کردم که جای تاکید مجدد دارد. به فرض، سپاه انحرافی را هم در نظام تشخیص داد و وارد عمل شد. چه "روشی" شایسته تر است؟ آیا بهترین روش همین رویکرد امنیتی و قضائی است؟ یا به قول آقا "تبیین" کردن مسئله برای "مردم" بهتر است. خود آقا درمورد فتنه ببینید چه کار کردند. برخلاف خیلی مسئولین و صدا سیما که برای مردم جومونگ پخش میکرد، آقا مدام سخنرانی کردند، تبیین کردند و مسئله را شفاف کردند تا مردم درمورد فتنه به آگاهی رسیدند و روز 9 دی بیرون آمدند و فتنه جمع شد. اما الان رویکرد سایت ها و افراد موثر سپاه درمورد همین به قول خودشان انحراف چه گونه است؟ افشاکردن فساد مالی و اخلاقی فلانی، کدهای رابطه با فلان جا، ارتباط با جن و پری و... ؛ این رویکرد به وضوح با رویکرد آقا در تعارض نیست؟

 

3-    در پایان باز هم به این نکته تاکید میکنم که نقد من در این مطالب فقط ناظر به بخشی از سپاه است که رویکرد سیاسی- امنیتی دارد و در همین بخش هم منظورم کارهایی است که درمورد سیاست داخلی انجام میدهند.(هرچند فکر میکردم از ابتدا با انتخاب آقای سراج و نقد به اظهارات او و شناخت دوستان از بنده، نیاز به ذکر این مطلب نباشد) و لب عرضم هم این است که این بخش از سپاه که شاید بخش بسیار محدودی هم باشد، در مواردی که ذکر کردم از آقا فرمان نمیگیرد و بنا به نظر خودش عمل میکند. و با تکرار جملاتی که آقای دهنوی آوردند، برای خودشان و دیگران، سعی در القای این مطلب دارند که آقا چک سفید امضا به دوستان داده، تا هرکاری حتی مخالف منویات رهبری انجام دهند.

 

والسلام

درویش

 نوشته شده در تاریخ جمعه 9 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی
منتخب اشعار پادشهر. شاعر: میلاد عرفان پور


با دشمن خویشیم شب و روز به جنگ

او با دم تیغ آمده، ما با دل تنگ

ما رود مدامیم، بگویید به تیغ

ما شیشه عطریم، بگویید به سنگ

*

ای بی تو زمانه سرد و سنگین در من!

ای حسرت روزهای شیرین در من!

بی مهری انسان معاصر در توست

تنهایی انسان نخستین در من


http://kholaseketab.persianblog.ir/

نوشته شده در تاریخ جمعه 9 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی

نکات آقای درویش

 

باسمه تعالی

سلام علیکم و رحمت الله

1-    آقای دهنوی تاکید و اصرار دارند ما را به هرحال به جایی وصل کنند. تعابیر "طرفداران افراطی دولت" و .. گویای این مطلب است و این علیرغم حرف من در پاسخ  قبلی است که فرض کردم احمدی نژاد منحرف است و نقد خودم را بدون جانبداری از کسی، معطوف کردم به نقد اظهارات آقای سراج. خود این تاکید و اصرار ، تایید حرف بنده است که دوستان لزوما همه کس و همه چیز را در قالب های قدیمی خودشان می ریزند. متغیرها را به دو کاهش میدهند. خاکریز میزنند. زود دو قطبی میسازند. نمی توانند نقد ما قال کنند...

 

2-    درمورد دخالت سپاه در سیاست من استدلال آقای دهنوی و دیگر بزرگوارانی که به بنده میل زدند را مبنی بر تقاوت شرایط امام و آقا پذیرفتم و قبول کردم. ولی به نظر من خود این مسئله نیاز به تبیین دارد و باید تشکل ها در دیدار امسال خود با آقا، به جای پس دادن حرف های آقا به خود ایشان! به این مسائل بپردازند و مثلا از آقا در این مورد سوال کنند که "نظر شما در این مورد خاص به وضوح با نظر امام اختلاف دارد و برای ما البته حجت، نظر فعلی شماست ولی آیا شما این را تایید میکنید؟"

3-    اگرچه سپاه به طورکلی در مسائل عام سیاسی که وابسته به موجودیت و اصل نظام است باید دخالت کند ولی سوال من اینجاست که این دخالت تا کجاست؟ آیا در انتخابات هم باید تعیین تکلیف کند؟ من یادم هست در زمان مسئولیت خود آقا سید بر بسیج شریف و همه مسئولین دیگر به ما اجازه نمیدادند به نفع کاندیدای خاص و جناح خاصی از بسیج استفاده کنیم. آقای عرب سال 88 که مسئول بسیج بود، خودش میدانست حمایت از احمدی نژاد در مقابل موسوی حمایت از اصل نظام است ولی با این حال از مسئولیت بسیج استعفا داد تا از احمدی نژاد حمایت کند. همین امسال بچه های بسیج با پایداری بودند ولی هیچ فعالیتی به نفع آن در بسیج نکردند. سوال من همین است که ما در اشتباهیم که سعی میکنیم بسیج وارد منازعات انتخاباتی نشود، یا سایت فارس که به وضوح به نفع جریان خاصی وارد عمل شد؟ یا آقای سراج که میگوید به چه کسی رای دهید به چه کسی نه؟

4-    نکته خیلی مهمتر این است که سپاه در تشخیص انحرافات برای حفظ نظام و به قول آقا سید، جانبازی در این راه، از چه کسی دستور میگیرد؟ فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آیا شخصی غیر از رهبری است؟ آیا میشود فرض کرد در مسئله ای، سپاه انحرافی را تشخیص دهد و مشغول پاسداری از نظام  در آن زمینه شود درحالی که رهبر آن را انحراف نمیداند؟ میشود فرض کرد سپاه خودمختار عمل کند و بدتر از آن، نظر خودش را به نظر رهبری ارجح بداند و به تشخیص خودش عمل نماید؟

5-    آقای دهنوی مدام فرمایشات کلی آقا را در مورد سپاه می آورد که  ما هم جملگی درست و واجب الاتباع میدانیم. ولی مغالطه ایشان از این جا ناشی میشود که به اسم این تاییدات کلی میخواهند آب تطهیر بر همه اشتباهات بریزند. یعنی چون آقا گفته سپاه خوب عمل کرده و پس هرکاری کند درست است. حتی اگر آن کار مخالف فرمایش صریح خود آقا باشد!! یعنی چون سپاه از نظام پاسداری میکند پس هرکاری کند و هرجا به سلیقه خودش عمل کند، مشغول پاسداری از نظام است. اگر برخلاف نظر آقا بگوید انتخابات نباید رقابتی باشد، درست است چون سپاه از نظام دارد پاسداری میکند؛ اگر برخلاف نظر آقا، القاء دوگانگی بین رهبری و رئیس جمهور کند درست است چون باید از نظام پاسداری کند، اگر در انتخابات یک طرف را برخلاف نظر آقا و مشی آقا، ضدانقلاب معرفی کردند و به نفع طرف دیگر وارد انتخابات شدند، درست است چون باید از نظام پاسداری کند؛ و لابد موضع گیری های سردار علایی در حمایت از فتنه و مخالفت با بشار اسد هم، درست است چون او سپاهی است و لاجرم کارش پاسداری از نظام است ...... این است مغالطه ای که عرض میکنم.

 نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 8 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی

 

جواب دوم آقای دهنوی:

 

با سلام خدمت آقای درویش و سایر دوستان گرامی

در مورد پاسخ آقای درویش بنده لازم دیدم چند نکته را عرض نمایم:

1-اولا بنده به هیچ وجه نگفتم آقای درویش و سایر حامیان افراطی دولت ،مانند کروبی و ضد انقلابند.بلکه گفتم همان حرف ها را با زبان دیگری می زنند.دقیقا همین جملات امام را انتخاب می کردند و به عنوان بیت امام با آن استدلال می کردند که آی مردم سپاه دچار انحراف شده است!خوب من چه کار کنم که شما هم دقیقا همان حرف های یاران سابق امام را تکرار می کنید؟ اصلا چرا کروبی، این حرف ها را چند روز قبل مطهری گفت و دیدیم که ضد انقلاب چه استفاده ای برد.حرف شما با مطهری چه فرقی دارد؟البته شخصیت شما و سایر دوستان حامی احمدی نژاد با امثال مطهری قابل قیاس نیست و این بر ما واضح است.

2-بنده این همه از آقا مثال آوردم که از اقدامات سیاسی سپاه تقدیر کرده اند آنوقت شما جملات امام را برای بنده ذکر می کنید.آیا جملات آقا را نباید ملاک عمل قرار داد.در مقابل جملات زیر که آقا در جمع پاسداران در سال گذشته فرمودند شما جمله ای متعلق به سی سال پیش امام را که در جای مشخص و با هدف مشخصی بیان شده است را می آورید:

جملات آقا در سال گذشته: ((داعیه‌ى سپاه پاسداران، داعیه‌ى بزرگى است: پاسدارى از انقلاب اسلامى، كه حالا مختصرى عرض خواهیم كرداین معنا ـ معناى پاسدارى ـ با همه‌ى ابعاد آن، با همه‌ى ابزارها و وسائل ممكن، در وجود مقدس سیدالشهداء (سلام الله علیه) متجسد است؛ نه این‌كه دیگران نكردند یا نخواستند بكنند، بلكه به این معنا كه خانه‌ى پُرِ این حركت در رفتار دوران ده‌ساله‌ى امامت سیدالشهداء (سلام الله علیه) تحقق پیدا كرده است. تمام راه‌هائى كه میشود فرزند پیغمبر از آن راه‌ها استفاده كند براى حفظ میراث عظیم اسلام ـ كه میراث جد او و پدر او و پیروان راستین آنهاست ـ در زندگى سیدالشهداء محسوس است؛ از تبیین و انذار، از تحرك تبلیغاتى، از بیدار كردن و حساس كردن وجدانهاى عناصر خاص ـ همین خواص كه ما تعبیر میكنیم ـ در آن خطبه‌ى منا، اینها همه در طول زندگى سیدالشهداء است. بعد هم ایستادگى در مقابل یك انحراف بزرگ با قصد مجاهدت با جان؛ سپاه در واقع با این نامگذارى، با لطافت میخواهد بگوید كه من در این راه قدم میگذارم؛ خیلى خب مبارك است و خیلى بزرگ و مهم است، جا هم دارد.))

جملاتی که شما از امام آورده اید: -  باید سعی کنید جهات سیاسی در سپاه وارد نشود، که اگر افکار سیاسی وارد سپاه شود جهات نظامی آن از بین می*رود. همیشه به سپاه سفارش کنید که آنان خودشان را یک جنگنده خدمتگزار مردم بدانند.

این دقیقا همان مشی برخی از اطرافیان امام است.لطفا یکبار دیگر جملات بالای آقا را با دقت بخوانید.

3-فرضا هم حرف شما درست باشد و به گفته ی امام سپاه نباید وارد سیاست شود.پس چرا در اوج ایام فتنه در کشور آقا پاسدار ها را جمع می کنند و ندای این عمار سر می دهند؟چرا این عمار را در جمع رسانه ای ها و دانشجویان و ... نگفتند؟در شرایط پیچیده ی کشور آقا لزوم روشنگری و بصیرت افزایی را چرا در جمع سپاهیان مطرح کردند؟سوال دیگر بنده اینست که چرا در بحث جنگ نرم سپاه ماموریت می یابد تا ورود کند.خودتان هم می دانید که در جنگ نرم همین اندک کارهایی هم که شده است به واسطه ی ورود سپاه بوده است.در حال حاضر مگر قویترین ستاد جنگ نرم را سپاه تحت عنوان قرارگاه خاتم تشکیل نداده است.که دوست شما آقای نیلی و خیلی های دیگر هم در آنجا مشغول خدمت اند.چقد کارهای ارزنده می شود؟سوال بنده اینست که مگر جنگ نرم چیزی به جز بصیرت افزایی است؟خودتان هم خوب می دانید که آقا چقدر از این کارها راضی اند.

4-اتفاقا بنده اصلا بحث جناحی نمی کنم و کاری به انتخابات ندارم.اما اینکه سپاه بیاید و راجع به جریان انحرافی و انحراف های دولت روشنگری کند، به هیچ وجه کار جناحی نیست.این اصل وظیفه ی سپاه است که باید از انقلاب پاسداری نماید.((ببینید عزیزان در سی سال گذشته دعوا ها، خیلی دعواهای درون نیروهای انقلاب نبوده است. اما شرایط دارد تغییر می کند.و درگیری و رقابت بین نیروهای انقلاب دارد کشیده می شود.)) این یکی از عقاید شما و دوستانتان است که بنده از خود شما بارها شنیده ام.با همین منطق شما باید بگویم کار امروز سپاه از همیشه سخت تر است.روشنگری و پاسداری از انقلاب در فضایی که یک انحراف بزرگ درونی،انقلاب را تهدید می کند کار بسیار دشوارتری است.تا زمانی که سپاه و امثال آقای طائب بر علیه موسوی روشنگری می کردند که کار معلوم بود.در آن زمان برادر سراج شده بود سردار بصیر! اما زمانی که روشنگری در باب انحراف درونی آغاز می شود تازه دعوا شروع می شود.در اینجا هزینه ها بالاست.هرکسی حرفی بزند باید هزینه ی گزافی بدهد.چون صحنه خیلی پیچیده است.سپاه نیز به خوبی می داند که ورود به این روشنگری چه هزینه ای دارد. اما چون اصل انقلاب در خطر است نمی توان سکوت کرد.اصلا اصل سپاه یعنی همین.یعنی ایثار و از خود گذشتن برای پاسداری از انقلاب.و این بار هم سپاه نشان داد که هنوز این روحیه را دارد.ولو به قیمت اینکه وجه ی کسانی مثل آقای طائب و سراج در بدنه ی حزب الله تخریب شود و ((حاج رضای توجیه ))تبدیل شود به یک معضل!

در پایان هم به نظرم بخش دیگری از بیانات سال گذشته ی آقا در جمع پاسداران حاوی نکته ی مهمی است که باید در تحلیل وضعیت امروز سپاه و برآیندگیری از عملکرد آن به این جملات دقت نمود.((  سپاه در واقع با این نامگذارى، با لطافت میخواهد بگوید كه من در این راه قدم میگذارم؛ خیلى خب مبارك است و خیلى بزرگ و مهم است، جا هم دارد. میشود آدمهاى عیبجو و نكته‌بین و نكته‌سنج بیایند بگویند فلان جا این اشتباه بود، فلان جا غلط بود، فلان كس اینجورى رفتار كرد. بر همه‌ى جریانها و واحدها و آدمها و شخصیتهاى حقیقى و حقوقى میشود ایراد گرفت؛ اما اگر منصفانه به حركت سپاه پاسداران نگاه كنیم، از روز اول تا امروز، مى‌بینیم انصافاً سپاه به قول خودش عمل كرده؛ حقاً و انصافاً سپاه در این راه ایستاده است. آدمها مى‌آیند و میروند؛ اما آن هویت جمعى محفوظ میماند؛ یكسان است.))

 نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی
منتخب اشعار پادشهر. شاعر: میلاد عرفان پور 3

چون بغضم و با شکست نسبت دارم

با هرچه خراب و مست نسبت دارم

من حس غریب رفتن از خویشتنم

با هر چمدان به­دست نسبت دارم

*

شلاق زدند... خنده ام زیبا شد

راز گل سرخ در تنم افشا شد

تا ازتو نگویم، دهنم را بستند

ناگاه دهان زخمهایم وا شد


http://kholaseketab.persianblog.ir/


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی

 

پاسخ آقای درویش به جواب آقای دهنوی

 

اما درمورد آقا و امام!  عرض کردم سپاه خودش را ملتزم به تبعیت از بخشی از فرمایشات آقا هم نمیداند. البته نه همه سپاه، منظورم همین بخش سیاسی- امنیتی سپاه است. و بعد از مسئله خانه نشینی احمدی نژاد این امر مکرر اتفاق افتاد. به نظر شما وقتی آقا میفرمایند القا دوگانگی بین رهبری و رئیس جمهور نکنید منظورشان چه کسانی بود؟ وقتی فرمودند سر هیچ و پوچ رسانه های داخلی جنجال کردند چه؟ وقتی در جمع مسئولین از تقوای جمعی گفتند و به نمایندگان فرمودند اشکال دوم خردادی ها و لیبرال ها همین بود، چه؟ وقتی در تذکر بی سابقه در میان سپاهیان در دانشگاه امام حسین گفتند نشود که به خاطر مسائل فرعی حواستان به قهوه خانه های سرراه پرت شود و مسیر اصلی را فراموش کنید، منظورشان که بود؟ وقتی گفتند اسم متهم و حتی مجرم را حق ندارید ببرید مخاطبشان که بود؟ وقتی گفتند هیچ‌یک از مسئولین ما منحرف نیستند، چه کسانی را مخاطب قرار دادند؟

چرا اگر احمدی نژاد خانه نشینی کند، مخالف امر رهبر عمل کرده و بنی صدر شده ولی آقای سراج برخلاف فرمایش آقا اسم متهم را ببرد و مسئولین را منحرف قلمداد کند و انتخابات را رقابتی نداند، مخالف رهبری عمل نکرده؟ بدتر از او ، چرا کسی سردار علائی را به عنوان منحرف و مخالف نظام و رهبری معرفی نمیکند؟

.........................

همچنین امام جملات بسیار تندی درمورد عدم دخالت سپاه در سیاست دارند. غیر از جملاتی که در میل اول آوردم. در جاهای دیگری ایشان میفرمایند:

-  باید سعی کنید جهات سیاسی در سپاه وارد نشود، که اگر افکار سیاسی وارد سپاه شود جهات نظامی آن از بین می*رود. همیشه به سپاه سفارش کنید که آنان خودشان را یک جنگنده خدمتگزار مردم بدانند.

-  «از امور مهمی که باید تمام نیروهای مسلح از آن پیروی کنند و اغماض از آن به هیچ*وجه نمی*توان کرد و باز هم تذکر داده*ام، آن است که هیچیک از افراد نیروهای مسلح، چه رده*های بالا یا پایین در حزب و گروهی با هر اسم و عنوان نباید وارد شوند، هر چند آن حزب و گروه صددرصد اسلامی و به جمهوری اسلامی وفادار باشند و هر کس در یک حزب و گروه وارد شد - باید از ارتش و سپاه و سایر قوای انتظامی و نظامی و قوای مسلح خارج شود و فرماندهان و مسوولان موظف هستند که هر کس در یکی از احزاب یا گروه*های سیاسی یا دینی وارد شد به او تذکر دهند که از حزب و یا گروه*ها و یا سازمان خارج شود، و اگر تخلف کرد او را از ارتش یا دیگر قوای مسلح اخراج کنند، و همه افراد موظف*اند چنین اشخاصی را به فرماندهان معرفی نمایند و باید توجه داشته باشند که ورود قوای مسلح در احزاب و گروه ها و سازمان*ها، پایه قوای مسلح را متزلزل خواهد کرد و غفلت از این امر موجب پیگرد خواهد بود.»

حالا فرض کنید من نه، یک دانشجوی سال اولی که وارد بسیج شده این جملات را بخواند و این حرفهای آقای سراج را هم گوش کند و سایت فارس را هم در ایام انتخابات مطالعه کند و بیاید از آقای دهنوی همین سوال بنده را بپرسد. آیا شایسته است بگوییم این حرف کروبی است و علی مطهری... و سپاه خدمات ارزنده ای داشته.... و خود این احمدی نژادی ها از امکانات سپاه استفاده کرده اند و... ؟؟؟

یک بار برای همیشه نباید این مسئله را برای خودمان و مردم حل کنیم؟

...........................................

در آخر هرچند نیازی نمی بینم حسن نیت خودم را ثابت کنم ولی باید عرض کنم: چیزی که در هیچ جای دیگر غیر از بسیج و سپاه در مملکت ما پیدا نمیشود همان روحیه بسیجی و ایثارگری و جهادی است... و از این جهت به نظر بنده سپاه و بسیج دارای "روحی" است که حفظ شده و باید بیش از این حفظ شود. اما "جسم" آن همین ساختارهایی است که به خاطر جهت گیری های بعضا نادرست در مسائل سیاسی و امنیتی باید اصلاح شود؛  به جای اینکه منتقدین با بیل خاموش شوند...

 

والسلام

درویش

 نوشته شده در تاریخ سه شنبه 6 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی

دانلود نقد و تحلیل فیلم سفید برفی و شکارچی (2012)سفید برفی و شکارچی (2012)


Snow White and The Huntsman
دانلود


نقد و تحلیل
8 دقیقه ای دانشجویی


درباره فیلم سفید برفی و شکارچی 

ساخته سال 2012 میلادی


تدوین فایل توسط


در انتهای افق

دانلود فایل صوتی کامل در


شبکه در انتهای افقhttp://dar-entehaye-ofogh.blogfa.com/


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 6 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی

پاسخ آقای درویش به جواب آقای دهنوی

 

سپاه جناح های مقابل خود را هرکه باشد، دشمن میبیند. چون در جنگ، افراد یا پشت خاکریز تو هستند و با تو اند یا جلوی خاکریز تو هستند و علیه تو اند. در سپاه همه معادلات دو متغیره است. لذا نمیتواند سیاست را که در آن گاهی بیشمار متغیر وجود دارد، درست تحلیل کند. مجبور به ساده سازی است و کاهش متغیرها. و در این ساده سازی لاجرم عده ای را پشت خاکریز خود قرار میدهد و عده ای را جلوی خاکریز.

مثلا سردار علائی را که حامی فتنه بود و آتش بیار معرکه نداآقا سلطان و ترانه موسوی و زندان کهریزک؛ و بعد هم با شروع بیداری اسلامی، مخالف سرسخت بشار اسد شد و نظام سوریه؛ و بعد هم در دی ماه، همزمان با سالروز چاپ مقاله احمد رشیدی مطلق، مطلب موهنی را در لبیک به درخواست نوری زاد، درمورد رهبری مینویسد و ایشان را با شاه مقایسه میکند. و سپاه این موجود را چون سردار سپاه است در داخل خود جای میدهد و پشت خاکریز نگه میدارد و همه موضع گیری های او را توجیه میکند. (فقط درمورد این آخری یک نامه ملایم از سرادران سپاه در انتقاد او منتشر میشود. هرچند سایت های سپاه همه در تلاش برای توجیه او بودند. و بعد هم یک نوشته از خودش منتشر میشود که نه من منظورم این نبود و آن بود و بعد باز سرداران سپاه نامه ای منتشر میکنند و میگویند که از اول هم میدونستیم تو از خودمونی!!)

در مقابل جناح دولت و بعد پایداری میشوند دشمن و مقابل خاکریز و شایسته برای تخریب و دفع و خروج از دایره نظام. احمدی نژاد میشود "بنی صدر" و حسینیان میشود "بدتر از موسوی خوئینی ها" (نقل قول از آقای سراج در جلسه ای دیگر)

......................

و سپاه در این دشمن سازی ها، چنان مصونیتی برای خودش ایجاد میکند که نه قانونی را میپذیرد، نه خودش را ملتزم به پاسخگویی به مردم میداند و نه به فرمایشات امام و آقا کاری دارد.

جا دارد درمورد این دو مسئله اخیر بیشتر توضیح دهم.

سپاه به وضوح از مردم فاصله گرفته و بنده اتفاقا یکی از ریشه های اختلافش با دولت را درهمین میدانم. دولت به اذعان خود آقای دهنوی بین مردم به شدت مقبولیت دارد و باز به قول خود آقای دهنوی دولت ، نتیجه انتخابات دور بعد را تعیین خواهد کرد. یعنی سپاه با وجود چنین انحراف گسترده ای در دولت و با داشتن بیشترین سایت ها و رسانه ها، هنوز نتوانسته مردم که هیچ خود بدنه بسیج را هم در انحراف دولت با خودش همراه کند.

 این را دوست دارم به عنوان یک دلسوز نظام و سپاه دوستان از بنده بشنوند. این برای آینده نظام ما که در بخش های وسیعی متکی به سپاه است، اصلا خوب نیست. نظامی که به شدت مبتنی به رای مردم و نظر مردم است. نظامی که رهبرانش همواره مهمترین مسائل را با مردمش در میان میگذارند و این مردم را ولی نعمت خود میدانند. نظامی که به محض وقوع هر تهدیدی این مردم هستند که به یک اشارت رهبری در صحنه حاضر میشوند.

و سپاه در ارتباط خود با این مردم به شدت ضعیف عمل کرده. به خلاف فرمایش رهبری به هیچ وجه درصدد "تبیین" مسائل برای مردم نبوده. همین انتقادِ به قول آقای دهنوی قدیمی را کِی و کجا سپاه تبیین کرده و جواب درست به مردم داده؟ همین علی مطهری که مسئله دخالت سپاه در انتخابات را مطرح کرد، فقط آقای سراج جواب او را در رسانه ها داد. آن هم بروید در سایت جهان بخوانید مطلبی با عنوان  "سپاه هراسی و..." نوشته و با اشاره به سوابق درخشان سپاه، مطهری را متهم به فروپاشی نظام کرده است.. دقیقا همین کاری که اینجا آقای دهنوی کرد.

حالا من کاری به مطهری و کروبی ندارم. به خودم کار دارم. من که نه اتهام بی جا و بی پایه زدم و نه نظر خودم را درموارد مشکوک مطرح کردم. فایل صوتی از آقای سراج است و جملات عین فرمایشات ایشان است. و جملات معترضه و جواب ها اکثرا از امام است و آقا. با این حال باز هم آقای دهنوی به همان سیاق همیشگی جواب بنده را دادند. (یعنی سپاه سوابق درخشانی دارد و مخالفان آن کروبی ها و.. هستند. بگذریم که دوستان یادشان نمیرود هاشمی و منتظری هم سوابق درخشانی داشتند و از آن طرف برخی مخالفان فعلی دولت هم غیر از سپاه، اوباما و نتانیاهو هستند! لذا همین کافیست که بگوییم دوران این استدلال ها تمام شده)

لااقل درمورد احمدی نژاد حرف آقای دهنوی را قبول کنیم و حرف صریح آقا را عجالتا نادیده بگیریم و بگوییم او منحرف است و خواهان رابطه با آمریکا! درمورد لاریجانی چطور؟ خود آقای دهنوی در مباحثه های قبل انتخابات نمیگفتند لاریجانی خوب است و زمان اصلاحات یک تنه از نظام و آقا دفاع کرده و هنوز هم هر روز پیش آقاست و ...؟ پس چطور می‌شود در مورد لاریجانی حرف آقای سراج را توجیه کرد؟ چطور میشود گفت آقای سراج اینجا از فرمایش آقا تعدی نکرده؟

یا درمورد رقابتی نبودن مجلس، چطور میشود حرف آقای سراج  را با جمله صریحی که همه ما از تریبون نماز جمعه از آقا شنیدیم، (مبنی بر رقابتی بودن انتخابات و مجلس) جمع کرد؟

این است که عرض میکنم سپاه به جای جواب دادن به این سوالات واضح مردم، منتقدین را به دشمن وصل میکند و از جواب طفره میرود. و این است که میگویم سپاه روز به به روز از مردم فاصله میگیرد.

.............................

ادامه دارد...

 نوشته شده در تاریخ دوشنبه 5 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی
منتخب اشعار پادشهر. شاعر: میلاد عرفان پور

رود است علی پاک و زلال است و روان

کوه است علی که استوار است و گران

 من رود ندیده ام چنین پابرجا

من کوه ندیده ام چنین در جریان

*

این ولوله چیست در تن گهواره­ست؟

در رفتن و در آمدن گهواره­ست

تابوتی در مقابلش می­بیند

این علت تاب خوردن گهواره­ست


http://kholaseketab.persianblog.ir/


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 5 تیر 1391 توسط محمدقائم خانی

 

پاسخ آقای درویش به جواب آقای دهنوی

 

باسمه تعالی

بنده اولا از آقای دهنوی تشکر میکنم که پاسخ مکتوب خود را به میل بنده ارسال کردند

ثانیا عرض میکنم این بحث به شرطی مفید است که از منم تویی های انتخاباتی و جناحی فاصله بگیرد و انشالله قدمی در مسیر پیشرفت نظام و گفتمان رهبری باشد.

گذشته از این، هرچند بحث هایی درمورد بعضی اشارات انتخاباتی آقای دهنوی هست، بنده اصلا وارد آن بحث ها نمیشوم چون الحمدلله بعضا پوچی ادعاهای سیاسی و بهتر بگویم بلوف های هردو جناح به سرعت و سر انتخاب هیئت رئیسه مجلس مشخص شد. زمانی که بخشی از جناح حامی وحدت، ناگهان به شنیع ترین وجه روی به تخریب لاریجانی آورد (بنگرید افشاگری های سایت جهان و آقای زاکانی را در ارتباط آقای لاریجانی با اطرافیان موسوی) و بخشی از جناح حامی پایداری، یکدفعه تمام شعارهایش را درمورد انتخاب اصلح فراموش کرد و حداد را به عنوان نماینده خود برای ریاست مجلس برگزید...

لذا سعی میکنم خودم را محدود به آن بحث ها نکنم و به فکر مسائل اصلی نظام باشم و از آقای دهنوی هم میخواهم اگر میتواند به عنوان یک نماینده حامی سپاه، یک بار  فارغ از اینکه چه کسی و با چه نیتی انتقادهایی را به سپاه وارد کرده، ذهن خودش را صرفا معطوف به خود انتقادات کند. و مدام با ایجاد توهم توطئه و بستن منتقدین به کروبی و مطهری، از انتقادها صرفنظر نکند.

و اگر این اتفاق بیفتد و در سپاه شیوع پیدا کند، خودش جواب به من است و به نظر من همین برای ساکت کردن همه منتقدین سپاه کافی است.

برای توضیح بیشتر به بحث یکی از دوستان (که اتفاقا در مجموعه جدید خود آقای سراج هم فعالیت میکرد)، اشاره میکنم. این دوست عزیز میگفت کشیده شدن بحث های سیاسی به هیئت ها و مداح ها از یک جهت خیلی خطرناک است. چراکه در فضای گفتمانی هیئت، دو جناح بیشتر نیست. یکی جناح  امام حسین(ع) و یکی جناح یزید (لعنه الله). و با این چارچوب گفتمانی، اگر بخواهیم فضای سیاسی را تبیین کنیم، هرکس با ما باشد امام حسین است و در جناح مقابل هرکه باشد لاجرم یزید است!! یعنی فضای گفتمانی عاشورا و کربلا، حتی به دوران سایر ائمه و حتی زمان خود حضرت علی که حق و باطل کاملا صفر و یکی نبود و مرزها با این دقت مشخص نبود هم قابل تطبیق نیست.

به نظر من برای سپاه هم همین نگرانی وجود دارد. سپاه برای دفع تجاوزات نظامی ایجاد شد و فلسفه وجودی آن، مقابله و جنگ با دشمنان نظام و اسلام بود. این گفتمان سپاه شد و بعد از جنگ هم همین گفتمان زمان هاشمی و خاتمی ادامه یافت و تاحدودی هم جواب داد.

ادامه دارد...

 (تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

درباره وبلاگ

ما که هستیم؟ به ایمان پر از شک دلخوش
طفل طبعیم و به بازی و عروسک دلخـــوش

پایمان بر لب گـــور است و حریصیــم هنـــوز
با همان هلهله شادیم که کودک دلخـــوش

ماهی تنـــگ، در اندیـــشه دریــــا، دلتنـــگ
ما نهنـــگیم و به یک برکه کوچک دلخـــوش

جـــز دورویــی و ریــــا، ســکه نیندوخته ایم
کودکـــانیم و به سنگینـی قلــک دلخــــوش

بـــاد حیثیــت ایـن مــزرعه را با خود بــــــرد
ما کماکان به همان چند مترسک دلخـوش


موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
صفحات جانبی
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic